חייג עכשיו: 054-4603208

הדברת חולדות

חולדות הם מזיקים ממשפחת המכרסמים העלולים להעביר מחלות שונות ומהווים מטרד וגורמים לנזקים שונים בבתים, מסעדות ובתי עסק. על מנת להיפטר מחולדות, חשוב להזמין איש מקצוע אשר יכול להבחין בסוג החולדה ולהתאים את פתרון ההדברה לסביבה.

בארצנו נפוצות 2 סוגי חולדות: חולדה נורבגית וחולדת העליות. הם בעלי חוש ריח, מישוש ושמיעה מפותחים ביותר והחולדה הינה חיה חכמה מאוד, היא לומדת מהר, ויודעת להישמר מסכנות ולכן הרחקתה דורשת ידע וניסיון.

לדוגמא: במידה והשתמשת בפיתיון לא מתאים לא יהיה ניתן לבצע הדברה באותו מקום ע”י פיתיונות לאורך זמן בגלל האינטליגנציה של החולדה ויכולת הלימוד שלה. החולדות חיות במחילות בקרקע סמוך למבנים ותחתיהם, תחת מרצפות גרוטאות, קורות, בקרבת מים ומערכות ביוב, אפיקי נחלים ודפנות תעלות. החולדות פעילות בעיקר בשעות הלילה, אוכלת ומכרסמת הכל, הן בעלות כושר שחייה וצלילה גבוה.

חשוב לדעת כי זוג מכרסמים יכול להעמיד כ-500 צאצאים במשך חמישה חודשים בתנאים אופטימליים ולכן יש להזמין איש הדברה מנוסה ומוסמך. בנוסף, אם זיהיתם פרטים בודדים הדבר יכול להעיד על קיומה של אוכלוסיית מכרסמים גדולה בקרבת מקום, מדביר מקצועי יכול לזהות זאת ולהתאים את הטיפול להיקף הבעיה.

אנו בג’וק בראש נוקטים בשיטות הדברה הכוללות ניטור וזיהוי האזורים הנגועים, זיהוי עקבות המכרסמים וסוגם, וכן זיהוי המחילות.
בג’וק בראש אנו מבצעים הדברת חולדות במגוון אמצעים כגון: מלכודות, רעלים, פיתיונות, תיבות האכלה, ובמקרים בהם הלקוח דורש אנו משתמשים גם בשיטות ההדברה אלקטרונית הנחשבות לידידותיות יותר לסביבה ואינן כרוכות בפיזור רעלים.

אנו מציעים טיפולי הדברה חד פעמיים או חבילת טיפולים הכוללת פינוי של הפגרים מהמלכודות, וחידוש הפיתיונות, המלכודות והרעלים עד לפתרון הבעיה.

שיטות הדברה/ הרחקה/ לכידה של חולדות:

 1. לכידה – בשיטה זו משתמשים במלכודות אשר לוכדות את העכבר או החולדה לשיטה זו ישנם שני יתרונות בולטים והם :פינוי של החולדה מהמקום בטווח המידי מה שבמקרים רבים מקל את הלחץ הנפשי הכרוך בידיעה שיש בבתיכם חולדה או עכבר והיתרון השני והחשוב לא פחות היא שבניגוד למקרה של הדברת עכברים או חולדות ברעל אין את הסכנה שהמכרסם ימות במקום שבו לא ניתן יהיה לפנותו וכתוצאה מכך לסבול מריח של נבלה וסיכוי להתפרצות פרעושים.
  בשיטה זו משתמשים במגוון רחב של מלכודות :קפיץ (קטלני), דבק (קטלני ואכזר), מוטות לכידה, מלכודות אל הרג שרק לוכדות את העכבר או החולדה כך שהיתן לאחר מכן לשחררה במקום אחר.
  לכידת חולדות במלכודת  
 2. הדברה אלקטרונית – מכשיר שמתחבר לחשמל ואמור להשמיע איזה צליל שדוחה את העכברים והחולדות יכול להיות שזה עובד אבל בד”כ זה מאוד יקר ואני אישית עוד לא ראיתי אחד כזה שעובד.
 3. הדברת חולדות באמצעות רעל – ההדברה נעשית על ידי פיתיון המכיל אנטיקוגלנט (מונע קרישת דם) שגורם למות העכבר או החולדה בין חמישה ימים לשבוע וחצי מרגע שאכלה מהפיתיון (האכילה בפועל יכולה להתרחש מספר ימים לאחר היישום).

  תיבת האכלה משמשת לביצוע פעולת הדברת חולדות באמצעות רעל מסוג אנטיקוגלאנט.לתיבת האכלה 3 תפקידים:

  1. בטיחות -מונעת גישה של ילדים או בעלי חיים לרעל.
  2. שומרת על טריות הרעל ומגנה מפני גשם/ שמש וכדומה.
  3. מקנה לחולדות תחושת ביטחון מה שמגביר אכילה ומקצר את הזמן לקבלת תוצאות.

   סרטון הדגמה של התקנת תיבת האכלה לחולדות:

חשוב להיזהר מפני מדבירים לא מנוסים העלולים לפזר רעלים בצורה לא אחראית (במקומות נגישים לבעלי-חיים וילדים) ללא תיבות האכלה נעולות, ובכך לסכן את חייהם.

מסיבות אלו ואחרות חשוב להזמין בעל מקצוע מנוסה היודע לזהות את המזיק את הביולוגיה שלו ובתאם לכך להשתמש ברעלים המתאימים,במלכודות הנכונות ובמינונים המתאימים על מנת לפתור את הבעיה במהירות יעילות ומינימום הוצאות (לדוגמא: בהדברת חולדות במפעלים ניתן להשתמש בחומר הדברה נוזלי להדברת חולדות אך במקרה של עכברים חומר הדברה זה לא יהיה יעיל מכיוון שהעכברים מקבלים את הנוזלים הנחוצים להם מהמזון).

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

התחל חידון
שלחו ווטסאפ