חייג עכשיו: 054-4603208

הדברה בחצר

בעלי בתים פרטיים ובעלי דירות גן רבים מחפשים מדביר או חומר הדברה שימנע מכלל החרקים הקיימים בעולם בכלל ובאזור המגורים שלהם בפרט להיכנס לחצר הקטנה או הגדולה שברשותם.

אני תמיד נדהם מחוסר הידע הכרוך בתחום ההדברה ו/או החרקים בקרב חלק גדול מהאנשים שזהו לא מקצועם ומנסה להסביר כל פעם מחדש כי מניעת כניסת החרקים השונים בעיקר מעופפים כמו זבובים, יתושים, דבורים ,צרעות וכו… לא אפשרית ואפילו לא הגיונית.

במאמר זה אנסה להסביר מדוע הרעיון למנוע נוכחות של חרקים בחצר לא אפשרית וגם לא כדאית.

נתחיל…

בעולם יש יותר ממיליארד חרקים שונים חלקם מועיל, חלקם מזיקים, חלקם לא מזיקים ולא מועילים וחלקם מועילים במקום מסויים אך מזיקים במקום אחר כמו שבטח שמת לב ישנם מגוון אפשריות רחב של השפעת החרקים עלינו בני האדם וכאן חשוב לציין שללא נוכחות החרקים בעולם בני האדם לא היו מצליחים לחיות באיכות החיים לה אנו רגילים ובטח לא היינו מגיעים למספר האנשים החיים היום על כדור הארץ (חרקים מאביקים את עצי הפרי, הירקות והתבואה השונה חרקים אחרים אחראים על מיחזור הפסולת שאנו מייצרים וכו…).

מדוע אי אפשר למנוע מחרקים להיכנס לגינה או לחצר של הבית?

על מנת למנוע מחרקים להיכנס למקום מסויים ובעיקר אם המקום פתוח לרוחות השמים יש למנוע מהם להגיע מהאויר (זבובים,יתושים וכו…) מהיבשה (נמלים,חיפושיות וכו..), מתחת לאדמה (ערצבים,חיפושיות, נמלים) ומהים = שלולית (יתושים) ועל מנת לעשות זאת יש להשתמש בחומרי הדברה שאירתיים מאוד (בדרך כלל מסרטנים= זרחנים אורגנים) כך שלא יתפרקו ו/ או ישטפו למי התהום ואפילו ישארו באויר לאורך זמן דבר שיפגע בחרקים המעופפים השונים אך גם בבריאותנו לאורך כל שעות היום והלילה לאורך כל עונות השנה דבר לא רצוי כלל וכלל וגם לא אפשרי נכון להיום(אין חומר הדברה שנשאר באויר לאורך זמן במקום אחד או בכלל).

ולכן אני מרשה לעצמי לומר בוודאות שלא ניתן למנוע כניסה של חרקים לחצר ביתנו גם אם ממש נרצה ללא קשר לעלות הכספית או לפגיעה בבריאותנו וזיהום הסביבה.

אם זה לא מספיק אז בהנחה שבחצר שלכם יש איזה עץ פרי או שניים כמה שתילים של ירקות וכמה פרחים כדאי מאוד שיכנסו חרקים שיאביקו את הפרחים על מנת שתזכו להנות מפירות וירקות.

אז מה עושים?

קודם כל יש להבחין בין חרקים באופן כללי לחרקים מזיקים. ההבדל בין השניים הוא הבדל הגדרתי בלבד לדוגמא דבורה המפרה עץ פרי היא חרק מועיל מאוד וחשוב מאוד בטבע אבל אותה דבורה שמקימה את הכוורת שלה בתוך גן ילדים ועוקצת ילד אלרגי היא חרק מזיק (חשוב לציין שאין להדביר כוורות דבורים- חיית בר מוגנת ותמיד יש לנסות לפנות את הכוורת כולה על ידי דבוראי).

לאחר שהגדרנו איזה חרק הוא מזיק ואנו לא מעוניינים שיהיה בגינה בניגוד לכלל החרקים הקיימים יש ללמוד את הביולוגיה של אותו החרק, בודקים היכן המקומות המעודפים עליו להתרבות, מה המזון המעודף ,מקומות מסתור, חומר הדברה יעיל כנגדו ורק אז מבצעים את ההדברה, במידה והזמנתם מדביר מקצועי הוא אמור לדעת את כל הפרטים הנ”ל ואם הוא מדביר הוגן הוא כבר יודיע לכם מה ניתן לעשות ומה בגדר חלום.

לכן הדברה בחצר עושים רק כנגד חרק מזיק ספציפי שזיהתם ומפריע לשיגרת חייכם או אפילו מהווה סיכון בריאותי (הנמר האסיאתי לדוגמא)

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

www.jukbarosh.com

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

התחל חידון
שלחו ווטסאפ