חייג עכשיו: 054-4603208

הדברה בטוחה או הדברה מסוכנת

בפתגם הידוע אקדחים לא הורגים אנשים ,אנשים הורגים אנשים שמו את הדגש על האדם המחזיק את הנשק והוא זה הגורם למותו של האדם שמולו ולא החפץ המשמש אותו לביצוע מעשה זה. ובכן כל הדברה היא הדברה בטוחה או לחילופין הדברה מסוכנת הכל תלוי בבני האדם הנמצאים בסיטואציה וכיצד הם פועלים לפני ההדברה,בזמן ההדברה ולאחרייה.

חומרי הדברה הם דבר מסוכן המיועד להשמיד/ לחסל/ להרוג בעל חיים (מכרסמים,חרקים,יונקים) או צמחים (בדרך כלל עשבים רעים) ומכיוון שזהו תפקידו הרי ברור שטמונה בו הסכנה לפגיעה וסיכון חיי אדם ובעלי חיים.

אז מה הופך הדברה שיגרתית להדברה מסכנת חיים ?

התשובה פשוטה הגיונית וברורה והיא אי ציות להוראות הבטיחות .

לכל חומר הדברה חייב להיות על גבי האריזה הוראות הבטיחות הנדרשות לשימוש בחומר ובניהם:

אמצעי מיגון (מסכה ,כפפות,משקפי מגן),ריכוז חומר הפעיל המיועד לטיפול במזיקים השונים, מקומות שבהם מותר להשתמש בחומר (בית / בשדה) והאנשים שמותר להם להשתמש בחומר (מדביר/ חקלאי/ ויטרינר/ הציבור הרחב) כמו כן זמן היציאה מהמקום המרוסס לאחר הריסוס. הוראות אלו נכתבו באופן ספציפי לגבי החומר שעל אריזתו הם מודפסים לאחר מבחני מעבדה וניסויים בשטח ולמרות שלפעמים נראה כאילו הכל שטויות לכל שורה ופסיק יש חשיבות רבה ושימוש בחומר ההדברה בהתאם להוראות אלו זה מה שיבדיל בין הדברה בטוחה להדברה מסוכנת.

דוגמאות:

כל אחת ואחד ממכם אוכל על בסיס קבוע אוכל שטופל בפוספין, להזכירכם פוספין הוא אותו החומר שבעקבות שימוש לא נכון של המדביר וההורים גרם למותן של שתי ילדות.

ועכשיו להסבר:

פוספין הוא חומר הדברה בצורה של גז המשמש להדברת מזיקי מזון ומשמש את אוסם,סוגת ושאר חברות המזון להדברת חרקים מזיקים הפוגעים בדגנים והקטניות. ללא חומר הדברה זה היה מחסור חמור במזון עקב הפגיעה הקשה שמזיקים אלו היו גורמים לאיכות וכמות המזון בעולם.

מה שקרה בירושלים הוא שהשתמשו בחומר האסור לשימוש בתוך מבנה סגור בדירה, כמו כן במקרה שמשתמשים בחומר זה אין לשהות במקום במשך 3-5 ימים עד לאוורור המקום ואילו באותו המקרה המשפחה נשארה בדירה במשך יומיים רצופים.

מסקנה: שמירה על הוראות הבטיחות הייתה מונעת את האסון.

חומרי הדברה בייתיים:

k-300 ושאר חבריו תרסיסי ההדברה הביתיים מכילים חומרי הדברה זהים לאלו שהמדביר משתמש בהם ההבדל היחיד הוא בהוראות הבטיחות שמיושמים בזמן השימוש על ידי מדביר ולא מיושמים על ידי הקהל הרחב אז תבדקו אותי גשו לתכשיר שיש לכם מתחת לשיש ותקראו את ההוראות ועם יד על הלב תגידו לי שמעולם לא ריססתם באחד מאותם התכשירים ומיד לאחר מכן הכנתם סנדוויץ לילד מבלי לשטוף את הידים.

מסקנה: לפעמים הנזק הוא מצטבר ולא מיידי ולכן אנשים לא מקפידים על הוראות הבטיחות דבר שבסופו של דבר גורם לאסונות.

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

www.jukbarosh.com

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ