חייג עכשיו: 054-4603208

הדברה והריון

הדברה והריון – האם לסבול מהמזיק או להסתכן בנזק לעובר

מחקרים רבים מראים קשר ישיר בין שימוש בחומרי הדברה לנזקים ומומים בעוברים שנחשפו אליהם ואפילו להפלה כתוצאה מחשיפת האם לחומרי הדברה.

מחקרים אלו בדקו את התוצאות של חשיפה ממושכת לחומרי הדברה שונים (בעיקר בהקשר של זרחן האורגני ומתכות כבדות) ובריכוזים שונים ואין להם קשר להדברה הממוצעת שנעשית בבתים הפרטיים כאשר היא נעשית בתאם לחוק בשימוש בחומרים המותרים לשימוש ביתי ובריכוז שעליו ממליץ היצרן.

עד לפני כשלוש וחצי שנים ההדברה בבתים הפרטיים נעשתה על-ידי שימוש בחומרי הדברה מקבוצת הזרחנים האורגניים שידועים ביעילותם בקטילת המזיקים השונים אך גם ביכולתם לפגוע בDNA ובכך לגרום לפגיעות בעוברים, תאי זרע, וביציות דבר שהביא לפגיעה בפוריות של גברים בעיקר ומומים קשים בעוברים שנחשפו לריכוזים גבוהים לאורך זמן (אפילו במקרים הגרועים ביותר לא ניתן להגיע לריכוזים אלו בהדברה ביתית שנעשתה ע”י מדביר שעבד לפי הנהלים). כיום אסור על פי חוק להשתמש בזרחן אורגני בבתים פרטיים. החומר העיקרי המשמש כיום להדברה ביתית הוא הפירטרואיד. פירטרואיד הוא חומר בעל רעילות נמוכה לבני אדם דבר המאפשר חזרה למקום בו בוצעה ההדברה זמן קצר לאחר הריסוס (בין שעה לשמונה תלוי בסוג החומר ,הריסוס והאוכלוסיות סיכון). בניגוד לזרחן האורגני שהוא חומר שארייתי מאוד וגורם לזיהום הסביבה ומקורות המים עקב התפרקותו האיטית, הפירטרואיד הוא חומר יחסית ידידותי לסביבה (נגזרת סינטטית -כימית של חומר המיוצר ע”י צמחים כדי להגן על עצמם מחרקים), בחשיפה לשמש מתפרק מהר יחסית.

בגלל תכונות אלו ואחרות אין הוא מסכן את העובר כלל וכלל כל עוד משתמשים בריכוז הנכון כפי שניתן ע”י היצרן, מקפידים על הוראות הבטיחות של המדביר ומאווררים את הבית כראוי.

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

www.jukbarosh.com

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

התחל חידון
שלחו ווטסאפ