חייג עכשיו: 054-4603208

הדברה חוזרת

פעמים רבות החרקים השונים ובעיקר הנמלים לא ממש פועלים לפי רצוננו ומסרבים למות אפילו לאחר שהזמנו מדביר מקצועי שבא והוציאי אותנו למספר שעות ממשכננו שילמנו לו ממיטב כספנו אך החרקים הקטנים והחצופים ממשיכים לחזור כאילו המדביר ריסס מי סוכר ולא חומר הדברה.

ובכן בתור מדביר אני מבטיח לכם שהמדביר לא ריסס מי סוכר ואפילו לא רק מים ,המדביר השתמש בחומר הדברה בהתאם להוראות היצרן (בהנחה שהמדביר פעל בהתאם לחוק ולא חיפף או אילתר) וריסס איפה שצריך ומותר לרסס.

אם כך נשאלת השאלה “האם המדביר עשה הדברה איך כל הנמלים חזרו תוך….”

אז אני אנסה להסביר ,כיום לאחר כל המהפכה הירוקה (השנייה ,הראשונה הייתה כשהתחילו להשתמש בדשן)החומרים המותרים לשימוש המדביר לריסוס בבית הם מעטים ויעילותם משתנה מאחד לשני אך באופן עיקרוני הם יעילים אך לטווח קצר יותר מהחומרי ההדברה המבוססים על זרחן אורגני.

כאשר אנו משווים את החומרים הישנים (על בסיס זרחן אורגני האסור לשימוש בהדברה ביתית )אל מול חומרי ההדברה החדשים (פירטרואידים) אנו צריכים להבין שהחומרים החדשים מתפרקים מהר יותר באופן כללי ובמיוחד בחשיפה לשמש וזה מה שהופך אותם לירוקים המשמעות של זה היא שלאחר מספר ימים שבהם החומר נמצא בשמש הוא מתפרק ולא יעיל יותר כנגד החרקים (כשהזרחן האורגני יכול להישאר בחוץ גם שנתיים מיום הריסוס) תכונה זו של חומר ההדברה שהופכת אותו לירוק גם הופכת אותו לפחות יעיל נגד נמלים.

אם ניקח עובדה זו ונוסיף אותה לעבודות הבאות: קן נמלים יכול להיות במרחק של עשרות מטרים ממקום הימצאות הנמלה הבודדת, כל עוד לא מחסלים את המלכה הנמצאת בקן ימשיכו להגיע נמלים, קן הנמלים יכול להגיע לעומק של 3 מטר באדמה, ישנם כ-150 סוגי נמלים בארץ וכל סוג יש את העדפות מזון, מיקום קן ,עומק הקן ,על מנת שהנמלה תמות מהריסוס היא חייבת לבוא עימו במגע וכו.. תבינו שקשה מאוד להיפטר מנמלים מה שמסביר את אחוזי החזרה (צורך בהדברה נוספת) הגבוהים (אצלנו נכון ל22.9.12 עומדים על 18%).

אז מה עושים…..

דבר ראשון -תקפידו לקחת מדביר שנותן אחריות הגיונית-מדביר שנותן אחריות לנמלים יותר מחצי שנה צריך לעורר שאלות ותהיות (מדביר שיודע מה הוא עושה ובאמת מתכוון לעמוד מאחורי האחריות שהוא נותן בד”כ לא יתן אחריות מעל ל3 חודשים)

דבר שני –הקפידו להקשיב להוראות המדביר בקשר להכנת הבית לפני הריסוס והניקיון לאחריו.

דבר שלישי- הקפידו לשמור על בית נקי משאיריות מזון

דבר רביעי- ודאו עם המדביר איזה אחריות הוא נותן

דבר חמישי-צאו מתוך הנחה כי יש סיכוי לא נמוך שיהיה צורך בהדברה חוזרת וזה לא מעיד דבר וחצי דבר על יעילות ההדברה של המדביר או כישוריו.

דבר שישי ואחרון- מדביר שחזר אליכם להדברה חוזרת אחת או יותר מעיד על מדביר טוב עם אחריות לעבודה שהוא מבצע שלא חיפף והשתמש בחומרים זולים יותר שהיו פותרים את הבעיה במהירות וחוסכים ממנו הוצאות ההגעה החוזרת שוב ושוב ולא ההפך כי מדביר שמחפף ולא עובד לפי החוקים יכול להשתמש בזרחן האורגני דבר שיפתור את הבעיה במהירות ויגרום ללקוח הממוצע שלא מבין בחומרי הדברה לחשוב “וואו איזה מדביר מקצועי פתר לי את בעיית הנמלים שהמדביר הקודם לא הצליח…” מבלי לדעת שהחומר שרוסס לו בבית מסרטן, פוגע בנשים הרות והעובר, פוגע בזרע, מזהם את הסביבה וכו…

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

www.jukbarosh.com

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ