חייג עכשיו: 054-4603208

הדברת היתוש הנמר האסייתי

יתוש הנמר האסייתי או יתוש הטיגריס האסייתי?

ובכן נתחיל מההתחלה שמו המקורי של יתוש זה הוא הטיגריס האסייתי מה שכמובן בישראל עבר שינויי קל ובפי רוב נקרא הנמר האסייתי.

היתוש הטיגריס האסייתי הופץ בכל רחבי העולם על ידי בני האדם בעיקר על ידי שינוע צמיגים משומשים וצמחים כמו ה”לאקי במבוק” וכיום היתוש האסייתי נחשב כאחד ממאה מינים הפולשים ביותר בעולם כאשר הוא מהווה מטרד בריאותי וסביבתי חמור מאוד.

הנמר האסייתי פולש בהצלחה רבה למספר רב של מדינות בגלל מספר סיבות ובניהם:

1.היכולת שלו להתאים את עצמו לסביבה

2.מחסור בשיטות הדברה וניטור יעילות

3.יכולת תחרות טובה מול מינים מקומיים

עקיצות:

העקיצה של היתוש האסייתי מכאיבה ומשאירה שלפוחית גדולה ומגרדת למשך זמן רב עלולה להעביר מחלות ומתבצעת בדרךכלל בחוץ בשעות הבוקר והצהריים בעיקר אך גם בשעות הערב.

העברת מחלות:

הנמר האסייתי ניזון ממגוון רחב של פונדקאים ועלול לשמש כווקטור להעברת מחלות זואוטניות (מחלות שעוברות מבעלי חיים לבני אדם) ומשכך הנמר האסייתי מהווה מטרד בריאותי חמור מאוד וכיום כבר ידוע שמעביר מספר מחלות ווירוסים כגון: קדחת הנילוס,זיקה,קדחת דנגי ,וירוס צ’קונגוניה ועוד מספר מחלות ווירוסים שנמצאו בפרטים שנאספו בטבע.

תפוצה:

אירופה (ספרד,טורקיה,בלגיה, שווייץ, אסיה (יפן,אוסטרליה,ניו-זילנד), המזרח התיכון (ישראל,סוריה,לבנון), צפון אמריקה ומרכזה (איי קיימן,קוסטה-ריקה, גואטמלה) דרום אמריקה (קמרון,גיבון, ניגריה ודרום אפריקה) וזו רק רשימה חלקית.

מראה: היתושים הבוגרים קטנים ביחס ליתושים מסוגים אחרים ובעלי צבע ייחודי מאוד- פסים בצבע שחור לבן על הגוף והרגליים ומכאן חלקו הראשון של שמו.

מוצאו של היתוש הנמר האסייתי:

היתוש הנמר האסייתי הגיע במקור מהיערות הטרופיים של דרום מזרח אסיה (ומכאן חלקו השני של שמו) ומשם הופץ לכל רחבי תבל במהלך השלוש העשורים האחרונים בעיקר על ידי הביצים של היתוש העמידים ליובש וקור דבר שאפשר להם לשרוד את המסע הארוך בתנאים הקשים.

מועדי פעילות: הנמר האסייתי פעיל כל השנה ורמת הפעילות משתנה בהתאם לטמפרטורה ושעות האור כאשר בטמפרטורות נמוכות הביצים יכולים להיכנס למעיין ” תרדמת”.הביצים שנוצרות בסוף הקיץ תחילת הסתיו ויכולים לשרוד ולעבור את החורף גם בטמפרטורות נמוכות מאוד עד לבקיעה בקיץ.

הביצים עמידות ליובש ומוטלות קרוב למקומות בהם עלולים להיות מים ועם הגעת המים הביצה תבקע והזחל יתפתח

לבוגר במשך 3-8 שבועות.

הנמר האסייתי יכול להעמיד בין 5-17 דורות בשנה בהתאם לתנאי הסביבה (טמפרטורה,מים,מזון) והבוגרים חיים בין שבוע לשלושה שבועות.

העדפות מזון:

הנמר האסייתי ניזון מדמם של זוחלים,ציפורים,חיות בר ומשק אך העדפה שלו היא דם של בני אדם.

מקום התרבות/הטלה: בכל מקום בו יש מים עומדים מתוקים (עציצים,צמיגים,משחקים,שלוליות,בקבוקים וכו..) לא יכולים להתרבות במים מלוחים.

יכולת תעופה: לבוגרים יש יכולת תעופה מוגבל של עד כ-200 מטר ממקור ההתרבות ולכן יש חשיבות רבה לסריקת האזור הנגוע ולאיתור כל המים העומדים בסביבה ויבושם.

אז מה עושים?

מייבשים,מייבשים,מייבשים ואם זה לא עוזר ממשיכים לייבש .

ואם גם זה לא עוזר אז מרססים.

בישראל מחזור החיים של הנמר האסייתי נמשך בין שבוע לשלושה שבועות מה שאומר שיש צורך לבדוק אחת לשבוע את החצר ולאתר מים עומדים שהצטברו מהשקיה לא נכונה של העציצים,הדשא, בריכות שחייה של הילדים,שטיפת הבית וכדומה פעולה פשוטה זאת יכולה לחסוך מטרד קשה,מחלות ובזבוז כסף על הדברה.

במקרה שיש בעיה שבכל זאת מצריכה את  הדברתו של הנמר האסייתי אתם מוזמנים להתקשר…

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

www.jukbarosh.com

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ