חייג עכשיו: 054-4603208

הדברת פסוקאים – כיני ספרים

פסוקאים – כיני ספרים

לעיתים קרובות אנשים קוראים לפסוקאים “כיני ספרים” אז את המאמר הזה נתחיל בכך שנדגיש שהפסוקאים אינם כינים בכלל ובטח לא של ספרים, טעות זו נפוצה מכיוון שפעמים רבות ניתן לראות פסוקאים בספריות ובעיקר כאלו המכילות ספרים ישנים וזאת מכוון שלעיתים הפסוקאים ניזונים מהדבק שמחזיק את הדפים ובעיקר בספרים הישנים ,כנראה הרכב הדבק הישן מכיל משהו שמושך אותם.

פסוקאים- חרקים קטנים מאוד בגודל שנע בין 1-2 מ”מ בצבע לבן –אופוייט- חום בהיר ובדרך כלל אינם גורמים נזק לאדם או לרכוש.

רוב הפסוקאים ניזונים מפטריות מיקרוסקופיות ועובש הנוצרים בתנאי לחות גבוהה ורטיבות ולכן בדרך כלל נמצא את הפסוקאים במקלחות ובמטבח אך לא נופתע אם נמצא אותם גם בחדרים אחרים בבית. במקרים רבים נכוחותם תעיד על נזילה או רטיבות ועל מנת לפתור בעיה של פסוקאים יש לפתור את בעיית הרטיבות והלחות בדרך כלל על ידי איורור ו /או שימוש במפזרי חום תעשיתיים ו /או סופחי לחות וכמובן תיקון הנזילה או הרטיבות כמו גם הוצאת חפצים ורהיטים רטובים לייבוש בשמש דבר שימנע את התפתחות העובש ויוביל למות הפסוקאים..

למרות האמור בפיסקה הקודמת ישנם גם פסוקאים הניזונים מדגנים ומזון יבש אחר ואותם נמצא בארונות המטבח המכילים מזון מסוג זה.

אז מה הנזק שפסוקאים עושים:

ישנם אנשים שמתחילים להתגרד ול “היעקץ” כשהם רואים פסוקאים בבית ומיד מחפשים מדביר על מנת להכחיד את המזיק האיום מבלי לדעת שריסוס לא ממש עוזר כנגד הפסוקאים ובמקרים חריגים יגיעו לכל מיני מדבירים שיתחילו במסכת של ריסוסים,ערפולים ,איוד ושאר ההמצאות שיעלו כסף ולא יתנו פתרון.

ולשורת המחץ: פסוקאים לא גורמים לעקיצות ו /או גירודים ובדרך כלל תופעות אלו יהיו פסיכילוגיות (אל תצחקו אני רציני) או כתוצאה מאלרגיה למשהו אחר שקישרתם לפסוקאים כי אותם ניתן לראות אם כי קשה.

ההבדלים בין כיני יונים לפסוקאים :

פסוקאים- 6 רגלים (חרקים), גודל של 1-2 מ”מ, ניתן להבחין בסגמנטים על הגוף ומחושים,גוף מאורך, צבע נע מלבן עד לחום בהיר.

כיני יונים- 8 רגלים (פרוקי רגלים), 2-4 מ”מ, גוף חלק ומעוגל, ללא מחושים, בדרך כלל תהיה בעיית יונים בסביבה הקרובה, צבע חום בהיר -שחור.

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

www.jukbarosh.com

 

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ