חייג עכשיו: 054-4603208

הדברת קרציות

הקרציות הן חרקים טפילים הניזונים מדם של יונקים ,הקרצייה מסוגלת לשרוד ללא מזון במשך תקופות ארוכות וברגע שתמצא מקור מזון (בעל חיים) היא תדבק אליו תמצוץ את דמו ולאחר מכן תיפול לקרקע שם היא תטיל ביצים שלאחר מספר שלבים של נימפה יהפכו לבוגרים שידבקו לבעל חיים וימצצו את דמו על מנת להתרבות שוב וחוזר חלילה.

 

הדברת קרציות בבית צריכה להיות מתואמת עם הדברה וטרינרית לבעלי החיים הנמצאים בבית או בגינה וזאת על מנת למנוע מצב בו מטפלים בבעל חיים ולא בשטח בו הוא נמצא דבר שיוביל להדבקה חוזרת של בע”ח וההיפך. חשוב לציין כי אין בסמכות של מדביר לבצע הדברה וטרינרית והחומרים בהם הוא משתמשת עלולים לגרום לפגיעה בבעל החיים במידה ויושמו ישירות על בע”ח.

על מנת לבצע הדברה יעילה חשוב לזכור כי הקרציה נמצאת על בעל החיים רק שלב קצר יחסית במחזור חייה וכי רוב הזמן היא נמצאת בקרקע שם היא עוברת את גלגולים השונים ומתרבה ולכן יש לרסס את כל השטח בו נמצא בעל החיים ובמיוחד במקום מרבצו ,יש להשתמש בשני חומרי הדברה:

  1. פירתרואיד- חומר הקוטל את הפרטים הבוגרים והנימפות הצעירות אך פחות יעיל נגד הביצים שנושמים פחות ומוגנים במעטפת חדירה חלקית.
  2. מווסת גדילת חרקים (IGR/ מג”ח) המונע מהשלבים השונים להתפתח אל השלב הבא, לדוגמא: מביצה להפוך לנימפה.

במידה ולא יהיה שימוש במג”ח אתם עלולים למצוא את עצמכם באותו מצב הייתם לפני ההדברה (בממוצע כשבועיים לאחר ביצוע ההדברה) וזאת מכיוון שהביצים שלא הודברו יפקעו ויתרבו.

כיום החומרים השתפרו מאוד ועם זאת החומרים המכילים מג”חים בארץ לא ברמה טובה ולכן אני אישית לא משתמש בחומרים המכילים מג”חים.

לשאלות ניתן לחייג : 054-4603208

אלעד אורי – אגרונום ומדביר מורשה

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ