חייג עכשיו: 054-4603208

הרחקת יונים

כתוצאה מצמצום מקומות המחייה הטבעיים של היונים ובמקביל יצירת סביבה מושלמת ליונים בסביבת מגורנו (שפע של מזון, מקומות מסתור רבים בבניינים הגבוהים, פגיעה באויביהם הטבעיים וכו’) הפכו היונים מסמל השלום לסמל של לכלוך, רעש, זוהמה ומקור למחלות וטפילים רבים.

בימנו, הפכו היונים לאחד המזיקים הנפוצים והבעייתיים ביותר בכל רחבי הארץ וכיום הן מקננות בסמיכות רבה למגורי האדם: מסתורי כביסה, גגות, פרגולות, אדן החלון, תריסים, מעקות, מזגנים ועוד) ובמקרים קיצונים כבר קרה שהיונים קיננו ממש בתוך הבית ולא הפריע להם בכלל שאנשים נכנסים ויוצאים לחדר בו הם הקימו להן את בית החלומות שלהם.

מלבד היותן מרעישות ומלכלכות מאוד (לשלשת, נוצות וזרדים אותן מביאות על מנת לבנות את הקן) היונים נושאות גם טפילים רבים –  כינים, קרציות, פשפשים וחיידקים מה שהופך אותן למפגע בריאותי בכך שהם מעבירות מחלות רבות כגון: דררת, דלקת מוח נגיפית, שפעת העופות, סלמונלה.

תיאור היונה:

היונה בצבעים אפור ולבן עם שני פסים שחורים על הכנפיים, הראש והזנב.

היונה היא חייה מונוגמית וזוג יישאר יחד במשך כל חייהם אלא אם אחד מבני הזוג ימות.

הקן של היונים הוא פשוט מאוד ובד”כ מורכב מכמה זרדים אחד על גבי השני וברגע שהקן מוכן הנקבה תטיל 1-2 ביצים עד ארבע פעמים בשנה, הטיפול בגוזלים יעשה ע”י שני בני הזוג, זמן הדגירה על הביצים הוא בערך 20 יום ותוך חודשיים לערך הגוזלים יפרשו כנפיים ויעופו. היונים יחזרו כל פעם לאותו מקום בו הן הקימו את הקן לראשונה על מנת להטיל שוב ביצים ובמקרים מסוימים יכולים להיות עד 50 פרטים באזור אחד. משך החיים הממוצע של יונה בטבע הוא כארבע חמש שנים בהם תעוף היונה כ15 ק”מ ממוצע ביום ותאכל כ-50 גרם זרעים.

הרחקת יונים

כיום ישנן מספר שיטות להרחקת יונים ולכל אחת היתרונות והחסרונות שלה להלן מספר שיטות:

  1. רשת יונים: הרשת בעל חורים בגודל של 5*5 ס”מ היא השיטה הטובה ביותר במקומות בהם אכן ניתן להשתמש בה (מסתורי כביסה, מרפסות) היתרון הגדול של הרשת בכך שהרשת מונעת את הגישה של היונה למקום המטופל בצורה פיזית ז”א שגם אם היונה ממש תרצה להיכנס היא אינה יכולה. החסרונות של השיטה הם שלא ניתן להשתמש בה בכול מקום אם מסיבה טכנית או ויזואלית.
  1. דוקרנים: רצועות של דוקרנים שמודבקות על מעקות, אדני חלונות, גגות ומרפסות. לדעתי שיטה זו יעילה רק במקומות בודדים מכיוון שעל מנת שתיתן פתרון טוב יש צורך בשימוש בהרבה דוקרנים דבר שעלותו גבוהה ומקנה למקום המטופל מראה של כלא. בנוסף, המדבירים שלנו זיהו במספר מקומות יונים שמקננות על הדוקרנים עצמם….
  1. דבק: שימוש בדבק צמיגי שלא מתייבש במקומות מושבם של היונים, דבק זה לא פוגע ביונים (לא מדביק אותם למקום המטופל) אך גורם להם לתחושה לא נעימה בכך שנדבק להם לרגלים ולא יורד לאחר מספר ניסיונות לשבת על המקום המטופל היונים “מבינות” כי הדבק שם כדי להישאר, ולכן לא חוזרות. שיטה זו יעילה מאוד אך החיסרון העיקרי שלה הוא שיש לחזור על הטיפול אחת ל-6-12 חודשים ובנוסף שיטה זו לא מתאימה לאזורים בהם יש הרבה אבק (אזורים בהם יש בנייה, אזורי תעשייה וכו’) היתרון בשיטה זו היא היעילות הרבה והעלות הנמוכה יחסית לשיטות האחרות.
  1. סליל: שימוש בסליל שנמתח על האזור המטופל והעיקרון העומד מאחוריו הוא שיונים לא אוהבות לעמוד על מקומות לא יציבים. שיטה יעילה אבל קצת יקרה.
  1. דחלילים: שימוש בפסלים של עורבים, ינשופים, ויונים כגורם הרתעה ליונים החפצות לקנן במקום המטופל, יעיל אך תלוי מאוד במקצועיות של המתקין לדוגמא: התקנת פסל של ינשוף במקום שהוא לא נמצא באופן טבעי לא יזוהה כגורם מאיים מצד היונים מכיוון שליונים אין ניסיון עם טורף זה ולכן לא יחששו ממנו והתוצאות לא יהיו מספקות.
  1. הרחקה אלקטרונית: שימוש במכשירים המשמיעים קולות המציקים ליונים ובכך מרחיקים אותם מהמקום המטופל, יעילות השיטה מוטלת בספק ויקרה מאוד, יש לציין כי יש מקומות בהם שיטה זו פעלה היטב.
  1. ירי: שיטה זו היא בין הבודדות בהם הורגים את היונים ומשמשת בעיקר ברפתות ואזורים פתוחים אחרים לצורך ביצוע שיטה זו יש צורך ברישיון מיוחד המתיר שימוש ברובה אויר על מנת להרוג את היונים.
 1. מלכודות: מלכודות ללכידה המונית של יונים בד”כ משתמשים בשיטה זו במפעלים ומחסנים גדולים.

יש לכם שאלות הקשורות להרחקת יונים?היונים מפריעות לכם?רוצים לדבר עם מומחה

אלעד אורי מומחה בהרחקת יונים  ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הרחקת יונים מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הרחקת יונים ובעלי כנף

אלעד- 0544603208

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ