חייג עכשיו: 054-4603208

חרק מספריים – צבתן נקוד

צבתן נקוד- חרק מספריים

חרק מספריים הוא אחד החרקים המעצבניים ביותר את תושבי גילה ומעלה אדומים אך אני בטוח שיש עוד אזורים רבים בארץ עם מאפיינים דומים המושכים את הצבתן הנקוד אל הבתים והדירות ואל הכביסה התלוי על החבל וברחבי הבית אז בוא נכיר את החרק המספריים.

שמו המדעי של חרק המספריים הנפוץ באזורים אלו הוא צבתן נקוד,הצבתן הנקוד הוא חרק בעל גלגול חסר באורך שנע בין סנטי מטר וחצי לשניים וחצי סנטימטר.

תיאור: לצבתן הנקוד 2 זוגות כנפיים כאשר כנפי החפייה (כנפיים קשיחות המיועדות לשמור על כנפי התעופה) קצרות וקשות הנראות כמו 2 כתמים לבניים ואילו כנפי החפייה מוסתרות ברובן מתחת לכנפי החפפיה עדינות יותר ומשמשות לתעופה ונראות כמו 2 נקודות לבנות נוספות על גב הצבתן.

הסיבה שחרק זה נקרא בפי רוב “חרק מספרים” נובעת מהעובדה כי בסוף הבטן ישנן 2 צבתות המזכירות מספריים לרובנו.

נזק הצבתן הנקוד: הצבתן הנקוד לא מהווה לנו כל סכנה ולעיתים אפילו יעיל מכיוון שהוא אוכל כל ובתוך זה גם חרקים קטנים במידה ויש גינה מטופחת יש חשש כי חלק מהצמחים יאכלו על ידי הצבתן מה שאומר שהנזק העיקרי הוא אסטטי נזק אסטטי- לרוב האנשים לא ממש נעים לראות אותם בבית או על הכביסה.

רבייה- הצבתן הנקוד הוא מבין החרקים הבודדים שהנקבה שומרת על הנימפות ומאכילה אותן במשך תקופה מסויימת ,בדרך כלל ההטלה תיהיה בחורף מתחת לאבנים,סלעים וחריצים או מקומות עם מאפיינים זהים: חשוכים,לחים,ונסתרים.

הדברה של צבתן נקוד: ההדברה נגד מזיק זה לא ממש יעילה בגלל שבדרך כלל יתרבה בחוץ והחומרים המותרים לשימוש בבתים פרטיים לא ממש מחזיקים ממעמד בשמש כמו כן במידה ולא נגיע למקור לא נפתור את הבעיה ולכן מומלץ להתמקד במניעה ולא בהדברה של מזיק זה.

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

www.jukbarosh.com

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ