חייג עכשיו: 054-4603208

עקיצות

פעמים רבות אנשים מתקשרים ומנסים לברר מה עוקץ אותם וכל פעם אני מתחיל לשלול את הגורמים השונים על פי מקום מגורים, מיקום העקיצות, מתי נעקצים (בלילה, יום), מספר העקיצות והמרחק בניהם בקיצור שאלות רבות הגוזלות זמן רב ולכן החלטתי לכתוב מאמר זה שיסכם את כל האופציות האפשריות לחרקים עוקצים הנפוצים בארץ. נתחיל:.

בארץ ישנם 6 חרקים עוקצים נפוצים שמהווים את עיקר העקיצות בבית או בחצר והם:

פרעושים: חרקים קטנים, בצבע חום כהה, קופצים לגובה, אם לוחצים עליהם עם האצבע הם לא נמעכים (כלל אצבע מצוין לזיהוי מהיר). הם עוקצים בעיקר ברגליים אך יכולים לעקוץ גם במקומות אחרים, עקיצה מגרדת מאוד והמקום מתנפח.

יתושים: חרקים מעופפים לא רואה צורך לתאר מראה ישנם סוגים העוקצים ביום (יתוש הנמר האסייתי ניתן לזיהוי מהיר ע”י הפסים בצבעים שחור לבן על גופו) ויש העוקצים בלילה, העקיצות בכל הגוף כאשר מקום העקיצה מתנפח ומגרד וכפול כאשר מדובר ביתוש האסייתי.

פשפשים: בעיקר פשפש המיטה, המראה שלו מזכיר בצורתו גרעין של תפוח בצבע בהיר עד אדום שחור (תלוי אם ניזון או לא ממנת דם), נמצאים בעיקר על מזרונים, מיטות אבל יכולים להיות בכל מקום. עוקצים בעיקר באזור הבטן אך יכולים לעקוץ בכל הגוף. בדרך כלל העקיצות יהיו במקבצים של 3-6 עקיצות במרחק של סנטימטרים בודדים בין עקיצה לעקיצה.

קרציות: חרקים קטנים בצבע חום–שחור יכולים להיות בכל הבית (על הרצפה, קירות, מיטות וכו..) בד”כ יגיעו ע”י בעל חיים שגר בבית.

כיני יונים: דומים מאוד לקרציות רק בקטן יותר העקיצות יהיו קטנות ומגרדות בד”כ בקו ישר במרחק של כמה סנטימטרים אחד מהשני

פסוקאים: חרקים מזעריים בקושי ניתן להבחין בהם בעין, צבעם נע בין לבן לאפור בהיר לא יודעים למה הם מגיעים ולמה הם נעלמים בדרך כלל קשור ללחות/ רטיבות.

לאחר שזיהיתם את סוג העקיצות שיש לכם אתם מוזמנים לקרוא את המאמר המלאה על כל אחד מהמזיקים המצוינים במאמר זה.

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

www.jukbarosh.com

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ