חייג עכשיו: 054-4603208

הדברה נגד צרעות

כאשר עושים הדברה נגד צרעות החלק החשוב ביותר בהדברה הוא שמירה על בטיחות הלקוח ולכן לפני שהמדביר מבצע את ההדברה יש להרחיק את הלקוח מקרבת קן הצרעות וזאת על מנת למנוע אפילו את הסיכוי הקטן ביותר שבזמן ביצוע הדברת קן הצרעות הלקוח יהיה חשוף לחומרי ההדברה ו / או לצרעות שעלולות לראות בו אוייב ולתקוף אותו.

עקיצת הצרעות כואבת ובמקרים מסוימים עלולה לגרום למוות (עקיצות מרובות ,אלרגיות) המדביר שמבצע את ההדברה נגד הצרעות אמור להכיר את הסיכונים הכרוכים בכך ולשמור על עצמו בהתאם אך אין שום סיבה שהלקוח יהיה חשוף לאותם הסיכונים הכרוכים בהדברה נגד צרעות, לכן במקרה שהקן נמצא באחד מחדרי הבית יש לסגור את הדלת בחדר המטופל ולא לפתוח אותה עד שהמדביר מכריז כי סיים את הדברת הצרעות. באופן כללי סיום הדברת קן צרעות מתבצע כשהקן מרוסס והמלכה מתה גם אם עדיין יש מספר פועלות שחיות וזאת מכיוון שהן ימותו כאשר יגיעו לקן דבר שיכול לקחת מספר שעות לאחר ההדברה. התקשר עכשיו לקבלת ייעוץ חינם: 054-4603208

הצרעות לא פעילות בלילה ולכן עדיף להדביר את הקן הצרעות בשעות הערב ובכך להפחית את הסיכון למדביר, אך עקב עומס העבודה בימי הקיץ רוב המדבירים מבצעים הדברת קן צרעות בכל שעות היום במידה וזה המקרה והמדביר הגיע בשעות היום להדביר את קן הצרעות בביתכם אנא הקפידו לא להיות לידו ברגע ההדברה וזאת על מנת שלא תותקפו על יד הצרעות בנוסף לחשיפה לחומרי ההדברה שהמדביר נאלץ להשתמש על מנת להדביר את הקן הצרעות.

בארץ ישנם שני סוגים עיקריים של צרעות:

צרעה גרמנית

צרעה מזרחית (דבור)

לכל אחד מהמינים יש מאפיינים שונים אך מאפיינים רבים זהים לשניהם ולכן נפרט אותם יחד ולאחר מכן ניתן את הדגש לכל מין בנפרד ונסביר מה צריך לעשות על מנת להדביר צרעות בצורה בטוחה, יעילה , מהירה ונכונה.

אז נתחיל:

המלכה היא זו שמקימה את קן הצרעות וחומרי הבנייה המשמשים את הצרעה הם סיבי עץ לעוסים מעורבבים ברוק ואדמה, לאחר שקן הצרעות מוכן בד”כ באביב הנקבה מטילה ביצים שמהן יתפתחו הצרעות הפועלות.

מלכת הצרעות מטפלת בקן ובביצים עד שהצרעות הפועלות מגיחות ומרגע זה אלו הן האחריות על תחזוקת הקן וטיפול בצאצאים , הבאת טרף, ניקיון וכדומה

בתנאים אידאלים של מזון וטמפ’ קן צרעות יכול להגיע לגודל שנע בין 20-30 ס”מ (קוטר) ולהכיל אלפי פרטים.

לפני סוף הקיץ נוצרים הזכרים והמלכות החדשות והם יוצאים למעוף כלולות בהם הנקבות מופרות.

בחורף הקן מחוסל (במקומות חמים יחסית בעולם בערך 10% מהקינים שורדים את חורף) והנקבות המופרות הן היחדות ששורדות עד בוא הקיץ (חורפות במקומות מסתור שונים עד בוא הקיץ).

עם בוא האביב מגיחות הצרעות – מלכות ממקום מסתורם ומתחילות את הקמת הקינים החדשים וחוזר חלילה. הזמן מדביר עכשיו: 054-4603208

(קן צרעות אשר מצאנו והרחקנו מארון תריס)

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

www.jukbarosh.com

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ