חייג עכשיו: 054-4603208

הדברת פשפש המיטה

זיהוי והדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה הוא אחד המזיקים המטרידים ביותר, בניגוד לג’וקים ונמלים שההטרדה מהם היא בעיקר אסטטית, פשפש המיטה הוא טפיל מוצץ דם הניזון מדמם של יצורים בעלי דם חם (בני אדם). תפוצת פשפש המיטה בעולם ובארץ הולכת וגדלה בעיקר בבתי מלון, אכסניות, בתי מגורים ובתים פרטיים. אנו בג’וק בראש מתייחסים ברצינות להדברת פשפשים, מגיעים להדברות חוזרות באם צריך עד שהבעיה נפתרת. בבחירת מדביר חשוב להקפיד על מדביר מקצועי אשר לא יסכן את המשפחה על ידי ריסוס חומרים מסוכנים בצורה בלתי אחראית, הדברת פשפש המיטה אינה פשוטה ונדרש ידע וניסיון רב.

הפשפש הוא חרק בעל גילגול חסר (ביצה, נימפה, בוגר) בעל צורה אופיינית – גוף בצורת ביצה שטוח בצבע הנע מאדום לאדום כהה/שחור (לאחר שניזון מדם), הבוגר ללא כנפיים והם בעלי ניידות מוגבלת (מסוגלים ללכת).

פשפש המיטה חי בחריצים בקירות, במזרונים, שקעים, כריות, ראש המיטה ובכל מקום הקרוב למקום שינתם של בעלי דם חם, הפשפש פעיל בעיקר בלילה כאשר בעל החיים שאליו הוא נטפל ישן ובכך זז פחות דבר המקל עליו את התזונה.

זיהוי נוכחות של פשפש המיטה בבית ניתן על ידי זיהוי אחד מהסימנים הבאים:

    1. עקיצות באזור הבטן, הרגלים, הגב.
    2. כתמי דם על המזרן.
    3. זיהוי של המזיק עצמו.פשפש המיטה

טיפול:

ברגע שמזהים נוכחות של פשפש המיטה חשוב מאוד לבצע את ההדברה בצורה המקצועית ביותר ובחומרים המתאימים, הדברה לא נכונה רק תחמיר את הבעיה. על מנת לטפל במזיק הזה יש צורך להשתמש בעקרונות ההדברה המשולבת כפי שמפורט להלן:

  1. כבסו את כל המצעים, שמיכות, סדינים וכו’.
  2. עברו בצורה יסודית על כל המזרונים והספות בבית עם שואב אבק חזק על מנת לשאוב את כל הביצים הדבוקות למזרונים, כריות שמיכות וכו’.
  3. עברו עם קיטור על המזרונים, המיטות, הספות, השטיחים ובעצם כל מה שאפשר מבלי להרוס חפצים.
  4. דאגו שהמדביר ישתמש בחומר ההדברה המתאים (פירטרואיד + IGR – מווסתי גדילת חרקים) ובצורה הנכונה (ריסוס כל שטח הריצפה והקירות עד לגובה של 0.5 מטר).

שימו לב כי מדביר היודע את עבודתו ואכפת לו מחיי לקוחותיו לא ירסס את המזרונים עליהם אתם אמורים לישון כעבור כמה שעות.

מניסיון שלנו בדרך כלל הבעיה לא תיפטר בטיפול אחד ולכן דרשו לקבל אחריות בכתב לפחות לתקופה של חודשיים בהם לא תצטרכו לשלם במידה והבעיה לא נפתרה

למאמר המלא המקיף והשלם לפשפש המיטה

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ