חייג עכשיו: 054-4603208

הדברת צרעות

הצרעות נחשבות כמזיק למרות שהן יעילות כנגד מזיקים לגינה ולחקלאות (ניזונות מחרקים המזיקים לעצים ושיחים שיש בגינה) וזאת משתי סיבות עיקריות האחת היא העקיצה הכואבת העלולה לסכן חיי אדם במקרים מסוימים (אלרגיות או עקיצות מרובות) והשנייה היא בגלל המקומות בהן הצרעות מקימות את הקן שלהם (לעתים קרובות בסמיכות למגורי בני אדם או ממש בתוך עליות גג,סדקים וחריצים במבנה, ארגזי תריסים ,חלונות, חורים של מזגנים, חומות וכו..) התקשר עכשיו לקבלת ייעוץ חינם: 054-4603208

בארץ ישנם שני סוגים עיקריים של צרעות:

  • צרעה גרמנית
  • צרעה מזרחית (דבור)

לכל אחד מהמינים יש מאפיינים שונים אך מאפיינים רבים זהים לשניהם ולכן נפרט אותם יחד ולאחר מכן ניתן את הדגש לכל מין בנפרד ונסביר מה צריך לעשות על מנת להדביר צרעות בצורה בטוחה, יעילה , מהירה ונכונה.

אז נתחיל:

המלכה היא זו שמקימה את קן הצרעות וחומרי הבנייה המשמשים את הצרעה הם סיבי עץ לעוסים מעורבבים ברוק ואדמה ,לאחר שקן הצרעות מוכן בד”כ באביב הנקבה מטילה ביצים שמהן יתפתחו הצרעות הפועלות.
מלכת הצרעות מטפלת בקן ובביצים עד שהצרעות הפועלות מגיחות ומרגע זה אלו הן האחריות על תחזוקת הקן וטיפול בצאצאים , הבאת טרף, ניקיון וכדומה

בתנאים אידאלים של מזון וטמפ’ קן צרעות יכול להגיע לגודל שנע בין 20-30 ס”מ (קוטר) ולהכיל אלפי פרטים.
לפני סוף הקיץ נוצרים הזכרים והמלכות החדשות והם יוצאים למעוף כלולות בהם הנקבות מופרות.
בחורף הקן מחוסל (במקומות חמים יחסית בעולם בערך 10% מהקינים שורדים את חורף) והנקבות המופרות הן היחידות ששורדות עד בוא הקיץ (חורפות במקומות מסתור שונים עד בוא הקיץ).
עם בוא האביב מגיחות הצרעות – מלכות ממקום מסתורם ומתחילות את הקמת הקינים החדשים וחוזר חלילה. הזמן מדביר עכשיו: 054-4603208

צרעה גרמנית:

אורכה של הצרעה הגרמנית הוא כ-1.3 ס”מ צבעה שחור-צהוב עם 3 נקודות שחורות בראש ובד”כ הקן
יהיה באדמה או ממש סמוך לאדמה ,ניתן לזהות את מיקומו של הקן לפי התנועה האווירית המסיבית של צרעות שיהיו באזור. הצרעה הגרמנית ניזונה מפירות ,שתייה מתוקה ובשר ועקיצה כואבת מאוד .

הדברת הצרעה נעשית ע”י איתור קן הצרעות והדברתו ע”י ריסוס ואיבוק.

(קן צרעות אשר מצאנו והרחקנו מארון תריס)

צרעה מזרחית:

הצרעה המזרחית נפוצה מאוד באזור ים התיכון גודל ההמלכה נע בין 2.5-3.5 ס”מ ואילו הזכרים והפועלות קטנים יותר. צבעה של הצרעה המזרחית הוא שחור חום עם פסים צהובים על רגליה יש שערות .הצרעה המזרחית ניזונה מצוף, פירות מתוקים וחרקים ומהווה מזיק חמור לכוורנים שאת הכוורות שלהם היא תוקפת מחסלת את דבורות הדבש.

הצרעה המזרחית לעתים קרובות נקראת גם דבור והיא המאיימת ביותר מבין הצרעות וזאת בעיקר בגלל גודלה ובגלל שבקן הצרעות יכולים להיות מאות פרטים שבמקרה של התקפה יכולים לגרום למוות אך זה לא דבר שכיח בד”כ הן לא תוקפות ללא סיבה וגם כשאנחנו באים להדביר אתה הקן הצרעות ממשיכות בשיגרת חייהם ללא מודעות למה שקורה להן.

הצרעות לא פעילות בלילה ולכן עדיף להדביר את הקן הצרעות בשעות הערב ובכך להפחית את הסיכון למדביר, אך עקב עומס העבודה בימי הקיץ רוב המדבירים מבצעים הדברת קן צרעות בכל שעות היום במידה וזה המקרה והמדביר הגיע בשעות היום להדביר את קן הצרעות בביתכם אנא הקפידו לא להיות לידו ברגע ההדברה וזאת על מנת שלא תותקפו על יד הצרעות בנוסף לחשיפה לחומרי ההדברה שהמדביר נאלץ להשתמש על מנת להדביר את הקן הצרעות.

יש לכם שאלות? מעוניינים להזמין הדברה?

אלעד אורי אגרונום ומדביר ישמח לענות לשאלותיכם ולבצע הדברה מקצועית בביתכם

ג’וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

www.jukbarosh.com

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

מי רוצה להיות מדביר?

שלחו ווטסאפ