fbpx
לוגו ג'וק בראש
דרור הבית

הרחקת דרורים

הרחקת דרורים

מקור דרור הבית הוא צפון אפריקה -ואירו-אסיה , כיום ניתן למצוא אותו ברוב חלקי העולם (אוסטרליה, ניו-זילנד, אמריקה, ישראל, חצי ערב ועוד מגוון רחב של אזורים אליהם הובאו על ידי בני אדם) ואנחנו כמובן מכירים אותו מאז ומתמיד כציפור מול היונה בדיוק כמו שלימדו אותנו בגן אז לכל אותם שעדיין קוראים לדרורים ציפור או ציפורים עכשיו אתם יודעים ציפור = דרור.

דרור הבית כשמו כן הוא בדרך כלל יקנן באזור מאוכלס על ידי בני אדם וזאת מכיוון שכבר אלפי שנים הדרורים כרכו את חייהם בחיינו ולכן הדרורים לא חוששים מקרבת בני אדם כמו בעלי חיים אחרים בטבע ולכן התאימו את מקומות הקינון שלהם בסמיכות למגורי בני אדם ובמבנים אחרים שנבנו על ידי בני אדם בניהם  סככות חקלאיות, אסמים ומחסנים.

דרורים בדרך כלל יבנו את הקינים שלהם בחורים במבנה הבניין, אדני חלונות, מזגנים ,פתחי אוורור, חלונות ממ"ד , מסתורי כביסה, פתחי אוורור של קולטי אדים לא פעילים, קורות במחסנים וכדומה.

זיהוי דרורים

תיאור דרור הבית: צבע חום עם פסים שחורים אפורים לאורך הגוף/ חום/ שחור

אורך גוף: 16-14 ס"מ.

משקל: 20-36 גרם.

מוטת כנפיים: 25-22 ס"מ.

ישנה שונות ויזואלית מסוימת בין הזכרים לנקבות ובין הבוגרים לצעירים.

דרור הבית
דרור הבית
צילום: ישראל שדה

בניית קנים – בין פברואר למאי הזכר בונה קן מניירות, זרדים, צמר, כותנה, נוצות ואז "משוויץ" מול הנקבה בקן שבנה ,הנקבה בוחרת את הקן ש"נראה" לה ומסיימת את הבנייה שהחל הזכר. לאחר סיום הבנייה יש מתחיל הליך ההזדווגות והטלת הביצים.

בתקופה בין פברואר לאמצע אוגוסט  זוג דרורים יכולים להעמיד בין 1  ל -4 סבבים של הטלה והפרחת גוזלים מהקן כאשר גם הזכר וגם הנקבה דוגרים על הביצים בחילופי משמרות.

בתקופת החיזור והטלה הדרורים הזכרים עושים הרבה "רעש" על מנת להרשים את הנקבה ולכן אם אתם מבחינים ב"הופעות" האלו כדאי לראות האם הדרורים מקימים קן  במקום לא נוח שיהפוך למקור מפגע של רעש , לכלוך ומחלות. טיפול בבעיה בשלב זה ימנע את הצורך בהתמודדות עם גוזלים או המתנה עד שיעזבו את הקן בכדי שיהיה אפשר לנקוט בפעולות להרחקת דרורים.

מקורות מזון – דרור הבית אוכל מגוון רחב של מזונות; בניהם זרעים, חרקים, פירות ושאריות מזון מפחי אשפה.

טריטוריה – הדרורים שומרים על הסביבה הקרובה של הקן שלהם ותוקפים פולשים המגיעים לאזור.

משך חיים – נכון להיום עד כמה שידוע לנו הדרורים יכולים לחיות כ- 13 שנים וזה למיטב ידעתי התגלה על ידי פרט מסומן שנלכד שוב לאחר תקופת זמן זו.

לקריאה נרחבת יותר וגישה למקורות מידע נוספים – דרורים

הרחקת דרורים

במידה והבחנתם כי זוג דרורים הולכים להקים את ביתם בסביבות הבית (אם קראתם את המאמר אתם אמורים לדעת לזהות זאת) שלכם מוטב לטפל בכך באמצעים השונים להרחקת יונים ובניהם דוקרנים ורשתות.

במקרה בו הבחנתם באיחור שיש לכם קן דרורים על אדן החלון או במסתור הכביסה או בכל מקום אחר שגרום להפרעה, המלצתנו היא להמתין עד שהגוזלים יעזבו את הקן ומיד לאחר מכן לפעול על מנת למנוע מזוג הדרורים להעמיד דור נוסף.

מניסיון רוב האנשים ישימו לב לבעיית דרורים או יונים רק לאחר שכבר יהיו גוזלים, במקום להרוג את הגוזלים המתינו מספר ימים נוספים (לא יותר משבועיים מרגע שבקעו מהביצים) הגוזלים יעזבו את הקן ואז תוכלו לפתור את הבעיה מבלי לפגוע בגוזלים.

אלעד אורי – אגרונום ומדביר מורשה

ג'וק בראש – הדברה נכונה

054-4603208

סובלים ממכרסמים?

תנו למומחים לטפל בהם

למה לבחור בנו?

100% שביעות רצון

עם מוניטין של שנים רבות אנו יודעים להבטיח שביעות רצון מלאה ללקוחותינו, מדיניות אחריות לכל הדברה.

הסמכות ורישיון הדברה

עבודות ההדברה מבוצעות על-ידי עובדים מוסמכים ומקצועיים בעלי רישיון הדברה ממשרד הגנת הסביבה.

זמינות מלאה

אנו מספקים מענה מהיר ללקוחותינו ודוגלים בטיפול מהיר במטרד מרגע הזיהוי.

× שלחו ווטסאפ