fbpx

שאלות נפוצות

לאחר הריסוס האם יש צורך לסגור את החלונות?

החומרים והשיטות של ההדברה השתנו מאוד בשנים האחרונות, כיום משתמשים בחומרים מתקדמים שלעתים קרובות לא משאירים ריח באזור המטופל ולא זקוקות לאותם תנאים שלהם נזקקו החומרים מהדור הישן.

לפיכך אין לסגור חלונות לאחר ההדברה

מה צריך להכין לפני הגעת המדביר?

באופן כללי ההדברה נגד ג'וקים ונמלים דורשת גישה לפנלים ולכן רצוי שלא יהיו בגדים ומשחקים של הילדים על הרצפה ומאחורי המיטות.

במטבח ובמקלחות רצוי לפנות את השיש עד כמה שאפשר ובמיוחד במקרים בהם ידוע כי יש בעיית נמלים או ג'וקים.

במקרים של פרעושים ופשפשים יש צורך לבצע הדברה ווטרינרית לבעל החיים במידה ויש לאחר מכן לשאוב את כל השטיחים המיטות והספות בבית ,בנוסף יש לפנות את הרצפה עד כמה שאפשר מכל החפצים ,בגדים,משחקים וכו...

האם אתם נותנים אחריות ולכמה זמן?

חברת "ג'וק בראש" נותנת אחריות על כל פעולת הדברה אותה היא מבצעת בהתאם לסוג החרק ואופי המקום המודבר.

בניגוד לחברות אחרות בשוק האחריות של ג'וק בראש" היא ללא כל עלות נוספת.

באלו חומרים אתם משתמשים לביצוע ההדברה?

פירטרואיד- חומר בעל רעילות נמוכה לבני אדם אך יעיל מאוד נגד חרקים (מדבירים רבים משתמשים בחומר וזה ומציגים אותו כהדברה צמחית/טבעית/אורגנית) שהוא נגזרת כימית של מולקולה צמחית.

IGR/ מג"ח- מווסת גדילת חרקים חומר זה הוא הורמון של חרקים המונע מהם לעבור משלב לשלב (ביצה-זחל או זחל-גולם או גולם-בוגר)

אנטקוגלאנטים- חומר להדברת מכרסמים, מונע קרישת דם וגורם לתמותה מושהת של המכרסמים .

זרחן אורגני- חומר הדברה שאסור בשימוש להדברה בבתים.

אציין כי כל החומרים בהם נעשה שימוש ע"י עובדי הדברה הינם באישור ופיקוח מלא של המשרד לאיכות הסביבה, והשימוש בהם נעשה בריכוז ובאופן השימוש המומלץ ע"י היצרן.

מתי ניתן להיכנס לבית לאחר ההדברה?

לעתים קרובות אני נשאל מתי אפשר להיכנס לבית לאחר ביצוע ההדברה ובכן מועד הכניסה לבית תלוי במספר גורמים ונע החל משעה ועד לשמונה שעות.

במקרה בו ישנם תינוקות,ילדים קטנים, נשים בהריון, חולי אסטמה ואנשים שסובלים מרגישויות שונות מומלץ להמתין כמה שיותר ולא פחות מ4-6 שעות.

אם ישנם בעלי חיים מומלץ להכניסם לאחר לפחות 6-8 שעות בהתאם לסוג ולגודל

מתי כדאי לבצע הדברה?

לשאלה זו יש מספר תשובות, יש כאלו הטוענים כי יש צורך לבצע הדברה כאשר נתקלים במזיקי השונה (ג'וקים, נמלים, עכברים וכו'..) ואין צורך לפזר רעלים ללא סיבה ויש כאלו הטוענים כי יש לבצע הדברה מונעת כדי לא להגיע למצב בו יש פגישה לא רצויה ומטרידה עם המזיקים השונים.

לדעתי כמדביר ואגרונום העדיפות כמעט תמיד היא על הדברה מונעת וזו משלוש סיבות עיקריות:

א. מניעת המפגש המטריד ולא רצוי עם המזיק
ב. כשמבצעים הדברה מונעת משתמשים בפחות רעלים ובריכוזים נמוכים יותר ומגיעים לתוצאות טובות יותר.
ג. עלות- כאשר מבצעים הדברה מונעת לעיתים קרובות ההדברה זולה בצורה משמעותית

מקסי-גארד חומר הדברה אורגני

להלן השאלה כפי שנשאלתי בפורום באתר דה-מארקר:
שלום אלעד,
מהפורום בדה-מרקר קפה הבנתי שאתה מומחה בתחום ההדברה ורציתי לשאול, אם אפשר, לגבי חברת 'הדברה אורגנית' המשתמשת בחומר "גלקסי גארד" שהבנתי שאינו מכיל רעלים בכלל, אבל שאלתי היא האם הוא אפקטיבי? ועד כמה? אני עושה זאת בגלל ג'וקים, לא בגלל שום חרק אחר.
תודה, עינת.

עינת שלום
נכון להיום חברת "הדברה אורגנית בע"מ" היא היחידה שבאמת עושה הדברות אורגניות בבתים פרטיים
עד כמה שידוע לי לפי הפרסומים שלהם וידע אישי החומר הפעיל הוא די-למונין, אשר מוצאו מפרי הדר (תפוז חושחש). לפי מחקרים שנעשו החומר הפעילדי-למונין אכן יעיל נגד חרקים. בפועל מעולם לא השתמשתי במקס גארד ולכן לא אוכל להגיד לך מה היעילות שלו להדברת תיקנים. באופן כללי השארתיות שלחומרים אורגניים היא נמוכה (מתפרקים מהר - מה שבעצם עושה אותם ידידותיים לסביבה). במידה והחברה נותנת אחריות בכתב בלי סייגים ואותיות קטנות, תמיד כדאי לנסות פעם אחת ולהחליט על פי הניסיון.

מהי הדברה ירוקה, ומהי הדברה אורגנית?

מדבירים רבים משתמשים במושגים אלו בפרסומים שלהם וברצוני להבהיר כי ברוב המקרים מדובר בחומרים כימים בעל רעילות כזו או אחרת לבני אדם ואינם אורגנים או טבעיים באמת, אלו חומרים שמיוצרים במפעלים כימיים לכל דבר (שימו לב כי המדביר משתמש בציוד מגן מלא). מה שמבדיל חומרים אלו מהזרחנים האורגנים היא העובדה כי מקור החומרים האלו הוא בתרכובות זהות לחומרים שהצמחים מסנתזים על מנת להילחם במזיקים השונים הפוגעים בהם, ולאחר שאפיינו את החומרים שבהם הצמחים משתמשים פשוט מאוד לסנתז אותם במפעל הכימי.
חשוב לציין כי חומרים אלו (פירטרואידים) רעילים במידה פחותה מחבריהם הזרחנים האורגנים והם החומרים העיקריים המותרים לשימוש בהדברה ביתית (למעט מקרים יוצאי דופן לדוג':טרמיטים).

מה הקשר בין עשבים שוטים ולכלוך למזיקים השונים?

מכרסמים יגיעו לכל מקום בו יהיה להם מקום מחסה ומזון - עובדה. פעמים רבות בבתים פרטיים יש גינות מוזנחות שבהם העשב גודל פרא, הצמחים גדלים ללא הפרעה ומגיעים לממדים כאלו המאפשרים למכרסמים השונים להשתמש בהם כבית גידול (דוגמא נפוצה מאוד היא של צמח הבוגנוויליה שצומח פרא ומשמש כבית גידול, מחסה וגשר בין הבית לגינה למכרסמים השונים). לכן על מנת למנוע את הגעת המכרסמים לביתכם ומרגע שהגיעו לגרום להם להעדיף את בית השכן היא לטפל בצמחייה השונה להדביר את העשבים השוטים שגדלים פרא ובכך למנוע היוצרות של בית גידול אופציונלי. בתי גידול נוספים יכולים להיות ערמות גרוטאות בסמוך לבית, ערימות גזם של מטופל כראוי וכו'.

סובל ממזיקים? השאר פרטים:

    אני מסכים להצטרף לרשימת מכותבים

    מי רוצה להיות מדביר?

    × שלחו ווטסאפ